Ortodoncja Wrocław

19 lipca 2017, Adam Dederko

Co roku studenci kończący Wydział Lekarsko-Stomatologiczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu decydują się na otwarcie nowych gabinetów stomatologicznych, inni podejmują pracę w już powstałych, a jeszcze inni wyjeżdżają z Wrocławia. Wszyscy oni przygotowani są do udzielania pomocy z zakresu ortodoncji. Oprócz Colibrident, w mieście istnieje kilka renomowanych klinik i gabinetów udzielających porad z zakresu ortodoncji.

Kliniki ortodontyczne we Wrocławiu

Unident Union Dental Spa Implantologia i Ortodoncja

Na przykład na ulicy Kochanowskiego mieści się specjalistyczna klinika implantologii, ortodoncji i medycyny estetycznej Unident Union Dental Spa Implantologia i Ortodoncja. Wykorzystuje się tam zaawansowane technologie medyczne, aby dać pacjentom zdrowy i piękny uśmiech. Firmę stworzyła Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 25-letnim stażem, jeden z pierwszych implantologów w Polsce, która głównie nabywała doświadczenie w dziedzinie ortodoncji dorosłych, autorka opatentowanej w Polsce metody Dental Face Lifting. Personel kliniki ukierunkowany jest na przeprowadzanie efektownych przemian uśmiechów dorosłych pacjentów dzięki wykorzystaniu ortodoncji bezekstrakcyjnej.

Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne DENS

Kolejnym miejscem godnym polecenia jest Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne DENS, które rozpoczęło swoją działalność w 1988 roku. Założycielką jest stomatolog, specjalista protetyk lekarz dentysta Lidia Kudzbalska, która tworzy gabinety DENS z pomocą wieloletnich współpracowników, specjalistów wszystkich dziedzin stomatologii, w tym ortodoncji, jak też młodych, ambitnych lekarzy. Znajdują się one przy ulicy Łaciarskiej, Gwareckiej oraz przy Bulwarze Ikara we Wrocławiu. Personel zespołowo bierze udział w konferencjach, jak również sympozjach, tak by zapewnić osobom potrzebującym leczenia, postępowanie diagnostyczno-lecznicze na najwyższym poziomie, będące zgodne z najlepszymi wzorcami światowej stomatologii i ortodoncji. Gabinety są w pełni wyposażone (mikroskop i RVG), zaś personel obejmuje nie tylko lekarzy dentystów, ale również specjalistów, w tym chirurga szczękowego, ortodontę, protetyka, a także specjalistę leczenia kanałowego. Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne DENS oferuje pełen zakres usług stomatologicznych. Na przykład implanty zębów, aparaty ortodontyczne stałe oraz ruchome, protezy acetalowe i akrylowe, ponadto licówki kompozytowe oraz porcelanowe. W wszystkie zabiegi przeprowadzane są bezboleśnie.

Gabinet stomatologiczny przy ulicy Czarneckiego

Kolejnym miejscem we Wrocławiu, oferującym usługi ortodontyczne, gdzie można skorygować zgryz i wyleczyć zęby, jest gabinet stomatologiczny znajdujący się przy ulicy Czarneckiego. Ową prywatną praktykę lekarską otwarło w 1990 roku małżeństwo lekarzy stomatologów: dr n. med. Małgorzata Bohater oraz dr n. med. Paweł Bohater. W gabinecie prowadzone są działania z zakresu leczenia protetycznego i implantologicznego, leczenia ortodontycznego, stomatologii zachowawczej i estetycznej, endodoncji oraz wybielania zębów. Wszystkie zabiegi stomatologiczne wykonywane są na najwyższym poziomie z wykorzystaniem bardzo dobrej jakości sprzętu, a lekarze w trakcie leczenia stomatologicznego robią użytek z wieloletniego doświadczenia klinicznego oraz z uzyskiwanej systematycznie wiedzy. Wszelkie zabiegi stomatologiczne przeprowadzane są w klimatyzowanych pomieszczeniach przy akompaniamencie ulubionej muzyki.

Europejskie Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Prestige Dent

Następnym miejscem godnym przybliżenia jest, otwarte w 2007 roku, Europejskie Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Prestige Dent, znajdujące się około 150 metrów od wrocławskiego rynku, przy ulicy Oławskiej. Klinikę wspólnymi siłami tworzą: dr n. med. Eugeniusz Nosow – ekspert w dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej, pionier przy wprowadzaniu niekonwencjonalnych i nowatorskich rozwiązań stomatologicznych; lek. dent. Jacek Kozik, którego pasją jest implantoprotetyka i protetyka, a w klinice pełni funkcję głównego lekarza prowadzącego; lek. dent. Damian Nasulicz, który doskonali swoje umiejętności z zakresu implantologii oraz estetycznych prac protetycznych; lek. dent. Julia Kapłunowska-Nosow, która wykorzystuje skomplikowane i specjalistyczne techniki w dziedzinie periodontologii oraz ortodoncji; lek. dent. Joanna Dziok specjalizująca się w najnowocześniejszych, światowych rozwiązaniach wykorzystywanych w stomatologii estetycznej, zaś w endodoncji mikroskopowej zębów korzysta ze specjalistycznych i najnowocześniejszych rozwiązań; lek. dent. Katarzyna Borucka, która poświęca się stomatologii estetycznej oraz zachowawczej; lek. dent. Jakub Hadzik, który łączy zarówno doświadczenie zawodowe, jak i naukowe z zakresu chirurgii stomatologicznej; lek. dent. Bartłomiej Karaś – ekspert w dziedzinie endodoncji mikroskopowej zębów. Usługi w klinice, w tym ortodontyczne, przeprowadzane są z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i światowych standardów leczenia, z troską o wygodę i dobre samopoczucie pacjentów.

Centrum Dentystyczno-Ortodontyczne Ortho.pl

W podobny sposób jak dotychczas wymienione, cieszą się dobrą opinią także inne kliniki, gabinety oraz przychodnie ukierunkowane na poprawę uśmiechu mieszkańców Wrocławia. I tak, na przykład Centrum Dentystyczno-Ortodontyczne Ortho.pl mieszczące się przy ulicy Parafialnej we Wrocławiu w rankingu branżowym zajmuje wysokie noty. Zespół medyczny poradni to specjaliści z długoletnim doświadczeniem zawodowym, którzy bezustannie rozwijają swoje kwalifikacje. W przychodni troskliwie zajmuje się pacjentami kadra, którą tworzą lek. dent. Piotr Puszkiel pełniący funkcję kierownika zespołu lekarzy, jak też będący współwłaścicielem placówki; dr n. med. Justyna Warmuz, która realizuje postępowanie diagnostyczno-lecznicze z zakresu ortodoncji dorosłych oraz dzieci, jej specjalnością są aparaty estetyczne; lek. dent. Anna Ćwiek, która nieprzerwanie doskonali swe kompetencje ortodontyczne podobnie jak lek. dent. Aleksandra Adamek oraz lek. dent. Agnieszka Rumin, zaś lek. dent. Mateusz Mydlarz, Marcin Grzenda i Anna Pelec czuwają nad leczeniem zachowawczym i protetyką; lek. stom. Ewa Łaszewska-Maj jest ekspertem w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, a dr n. med. Teresa Maślanka sprawuje opiekę nad leczeniem dysfunkcji narządu żucia. Lekarze w Centrum Diagnostyczno-Ortodontycznym korzystają z programu OrthoStudio, który daje możliwość uzyskania precyzyjnych wymiarów czaszki. Podczas wizyt, zwłaszcza w przypadku małych pacjentów, lekarze w specjalnie przygotowanym miejscu przekazują wiedzę z zakresu szczotkowania zębów oraz masowania dziąseł. Warto też dodać, że Centrum Ortodontyczne również bierze odpowiedzialność za wyniki przeprowadzanego w oparciu o najnowsze technologie i metody leczenia.

Centrum Ortodoncji i Stomatologii ASDENT-GRUCA

Wysoko oceniane przez pacjentów, jest także Centrum Ortodoncji i Stomatologii ASDENT-GRUCA. Firma istnieje już od roku 1996 , a jako pierwszy powstał gabinet przy ulicy Rogowskiej na osiedlu Nowy Dwór, zaś w dalszej kolejności przy ulicy Szwedzkiej, na osiedlu Muchobór Mały. Zarówno w pierwszym jak i w drugim gabinecie pracują wysokiej klasy specjaliści zajmujący się leczeniem stomatologicznym i ortodontycznym, asystentki oraz rejestratorki. Profesjonalny zespół tworzą lekarz ortodonta, kierownik zespołu ortodontycznego Centrum ASDENT-GRUCA Tomasz Gruca; lekarz stomatolog, implantolog Łukasz Mroczkowski; lekarz stomatolog, endodonta Damian Tropak; lekarz stomatolog Agnieszka Gryczyńska; lekarz stomatolog Małgorzata Jakubowska; lekarz stomatolog Małgorzata Król; lekarz stomatolog Jadwiga Gumińska; lekarz stomatolog Sylwia Kryś; Lekarz stomatolog, specjalista periodontolog Ewa Mielczarek-Badora; lekarz stomatolog, chirurg stomatologiczny Maciej Trześniewski; lekarz medycyny estetycznej Joanna Stój. Obie kliniki dysponują miłym i fachowym personelem, jak również w trosce o komfort pacjentów wyposażone są w klimatyzację oraz nowoczesny sprzęt, na przykład rentgen czy radiowizjografię oraz nowoczesne urządzenia do leczenia stomatologicznego Raypex oraz system META.

Klinika PLATINUM Bernatek & Warchlewski

Dużym uznaniem wśród pacjentów cieszy się ponadto Klinika PLATINUM Bernatek & Warchlewski, mieszcząca się przy ulicy Księcia Witolda (w samym centrum Wrocławia), jak również w Żarach na ulicy Osadników Wojskowych. Uzyskała tytuł najlepszej kliniki w Polsce przeprowadzanego przez Magazyn „Gala” prestiżowego plebiscytu w kategorii najlepszy gabinet stomatologiczny. Gabinet ten oferuje usługi stomatologiczne z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, leczenia endodontycznego, chirurgii stomatologicznej, leczenia ortodontycznego, laseroterapii, implantów stomatologicznych, wybielania zębów oraz higienizacji. Kadrę kliniki tworzą między innymi: dr Paweł Bernatek – implantolog; dr Andrzej Warchlewski – implantolog; dr Karolina Bodziony-Pawłowska – lekarz stomatolog; dr Karolina Jagiełło – lekarz stomatolog – leczenie implantoprotetyczne; dr Agnieszka Burda – lekarz stomatolog – leczenie ortodontyczne; dr Anna Paradowska-Stolarz – specjalista ortodonta dr nauk medycznych; dr Przemysław Papiór – lekarz stomatolog; dr Marcin Sztangret – implantolog; dr Monika Niewitecka – lekarz stomatolog oraz zespół asystentek stomatologicznych i higienistek. PLATINUM Bernatek & Warchlewski proponuje usługi na najwyższym poziomie i jako pierwszy gabinet we Wrocławiu wykorzystuje CEREC, czyli bezkonkurencyjny system CAD/CAM gwarantujący estetyczną, pełnoceramiczną odbudowę uzębienia w trakcie jednej wizyty. Gabinety są bezustannie doposażane w najnowocześniejszy sprzęt, tak aby zapewnić pacjentom konkurencyjną diagnostykę oraz skuteczne leczenie. Klinika oferuję także, tak zwaną turystykę medyczną, dzięki której pacjenci z całego świata mogą korzystać z usług kliniki.

Klinika OrthoSmile

Następną praktyką ortodontyczną odnoszącą sukcesy, jak też cieszącą się niemałą popularnością i dobrą opinią wśród mieszkańców miasta Wrocław, jest klinika OrthoSmile zlokalizowana nieopodal centrum, przy ulicy Jaracza. Klinikę założyła w 2006 roku doktor Alina Strzałkowska. Pani doktor jest fachowcem w postępowaniu diagnostyczno-leczniczym z zakresu wad zgryzu oraz stomatologii estetycznej. Jest także autorką licznych publikacji w prasie branżowej i posiadaczką wielu certyfikatów i dyplomów. Personel medyczny gabinetu tworzą natomiast młodzi i ambitni lekarze pasjonujący się ortodoncją. Podnoszą oni stale swoje kwalifikacje i przyswajają wiedzę na temat najnowszych rozwiązań wykorzystywanych podczas leczenia ortodontycznego tak, by proces terapeutyczny ograniczyć do minimum, a efekty tego leczenia pozostały trwałe. Gabinet pochwalić się może sprzętem najnowszej generacji. Oferuje, na przykład precyzyjny aparat do wykonywania zdjęć rentgenowskich, wykorzystywany podczas diagnostyki pacjenta, który emituje minimalną dawkę promieniowania. Zaś przy leczeniu wad zgryzu lekarze kliniki wykorzystują supernowoczesne aparaty stałe, wśród nich systemy zamków Damon. Klinika prowadzona przez doktor Alinę Strzałkowską oferuje pomoc w leczeniu nawet najtrudniejszych wad zgryzu, zaś przyjazna atmosfera i wysoki poziom proponowanych zabiegów oraz wielokierunkowe leczenie dające gwarancję krótkiego czasu jego trwania, to niewątpliwie mocne punkty kliniki OrthoSmile.

Gabinet Ortodontyczny OrthoLine

Także Gabinet Ortodontyczny OrthoLine, znajdujący się w dzielnicy Krzyki, prowadzony przez dr n. med. Patrycję Downarowicz, stanowi ciekawą propozycję dla mieszkańców Wrocławia chcących poprawić swój uśmiech. Pani doktor w swoim gabinecie skupia się w pierwszej kolejności na kompleksowym leczeniu młodzieży, jak też pacjentów dorosłych mając na uwadze przygotowanie ortodontyczne do leczenia chirurgicznego wad szkieletowych części twarzowej czaszki. Gabinet Ortodontyczny OrthoLine oferuje również wysokiej klasy, szeroko pojęte postępowanie diagnostyczno-lecznicze dzieci, młodzieży oraz dorosłych, przy wykorzystaniu aparatów ortodontycznych stałych i ruchomych nowej generacji, ale co najważniejsze sprawdzonych procedur. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są na bardzo wysokim poziomie w miłej atmosferze, tak by zapewnić najwyższą jakość usług oraz optymalną estetykę osiągniętych rezultatów.

NADENT

Podobnie jak wcześniej opisane, również i klinika stomatologiczna NADENT (założona w 2000 roku) mieszcząca się w śródmieściu Wrocławia, przy ulicy Henryka Sienkiewicza, proponuje mieszkańcom miasta pomoc stomatologiczno-ortodontyczną o szerokim zakresie. Gabinet gwarantuje pełne leczenie dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta, a wsparcie przez wykwalifikowany personel zapewnia pacjentom wysokospecjalistyczną całościową opiekę dentystyczną. Klinika ma w swojej ofercie duży wybór zabiegów stomatologicznych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pacjentów. I tak, zabiegi wykonywane w gabinecie z zakresu stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej, ortodoncji, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, periodontologii, protetyki, implantologii czy radiologii mogą być wykonywane na tak zwaną kasę chorych (podpisana przez gabinet umowa z NFZ). Natomiast nieustanny rozwój zespołu lekarzy, ułatwia zachowanie najwyższych standardów proponowanych przez gabinet usług, które razem z wykorzystaniem materiałów najnowszej generacji oraz nowatorskich metod leczenia, umożliwiają wykonanie najbardziej nawet skomplikowanych zabiegów. Profesjonalnie wyposażony gabinet, jak i pracownia RTG dają możliwość leczenia z bardzo dobrym rezultatem. A zatem klinika stomatologiczna NADENT charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz materiałów najwyższej jakości, wiedzą ekspertów, profesjonalną opieką lekarską i bezpieczeństwem w trakcie oraz po wykonaniu zabiegu.

Centrum Stomatologii Rodzinnej BajkaDent

Kolejnym miejscem wartym polecenia, gdy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna, jest Centrum Stomatologii Rodzinnej BajkaDent we Wrocławiu. Klinika mieści się przy ulicy Kamiennej, zaś jej filia, gabinet ORT-STOM przy ulicy Ślicznej. Centrum dysponuje długoletnią praktyką zawodową, a zespół od lat tworzy wyspecjalizowana kadra, na przykład dr Lucyna Janik (Kowalska) – specjalista ortodonta, dr Marta Berdzik-Janecka – lekarz dentysta, dr Krzysztof Mól – lekarz dentysta, dr Wiktoria Grzegorska – lekarz stomatolog. Centrum Stomatologii Rodzinnej BajkaDent wyposażone jest w nowej generacji, komfortowe fotele dentystyczne włoskiej firmy CEFLA DENTAL GROUP; autoklaw STERILCLAR 18 B; radiowizjograf – urządzenie diagnostyczne zastępujące standardową kliszę RTG; skaler EMS – urządzenie umożliwiające w komfortowy sposób usunięcie kamienia nazębnego przy użyciu fal ultradźwiękowych; piaskarkę PROP JET – aparat pozwalający na skuteczne i bezbolesne usunięcie osadu nazębnego; endometr ENDO-MATE – urządzenie, dzięki któremu lekarz może z dużą precyzją zmierzyć długość korzenia zęba; mikromotor ENDODONTYCZNY – system narzędzi umożliwiających lekarzowi udrożnienie i opracowanie zakrzywionych kanałów; aparat „THE WAND” – urządzenie komputerowo kontrolujące szybkość oraz dawkowanie znieczulenia; kamerę wewnątrzustną; lampę do wybielania zębów BT COOL oraz OZONYMED – aparat ograniczający powstawanie stanów zapalnych oraz bólowych, przyspieszający odbudowę tkanek, a także niszczący bakterie, wirusy i grzyby. Centrum oferuje pacjentom zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, stomatologii zachowawczej, pedodoncji, protetyki, ortodoncji, ozonoterapii, jak też wybielanie zębów. Wszystkie wykonywane są na najwyższym poziomie, w komfortowych warunkach z dbałością o maksymalne zadowolenie pacjenta podczas każdej wizyty.

OliClinic

Dokonując analizy wrocławskich placówek, świadczących usługi z zakresu ortodoncji, w których można skorygować uśmiech i wyleczyć zęby, nie sposób pominąć nowoczesnej kliniki stomatologicznej OliClinic, znajdującej się przy ulicy Oliwkowej we Wrocławiu. Zespół lekarzy specjalistów współtworzy owe centrum stomatologii i estetyki twarzy, a należą do nich: dr n.med. Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska – specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją; dr n. med. Anna Paradowska-Stolarz – specjalista ortodonta; prof. dr hab. Marek Ziętek – specjalista chorób przyzębia, specjalista protetyki stomatologicznej; dr n. med. Anna Skałecka-Sądel – specjalista stomatologii zachowawczej; dr n. med. Aleksandra Sender-Janeczek – specjalista chorób przyzębia; dr n. med. Magdalena Barzyk – specjalista protetyki stomatologicznej; lek. stom. Ewa Dworzak – specjalista stomatologii dziecięcej; lek. stom. Agnieszka Nowakowska-Mohr – specjalista stomatologii dziecięcej; lek. stom. Jakub Sender – specjalista chirurgii stomatologicznej. Wszystkie usługi wykonywane z zakresu chirurgii stomatologicznej, protetyki stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej, periodontologii, ortodoncji, medycyny estetycznej, jak również zdjęcia rentgenowskie, wykonywane są tam przy pomocy specjalistycznego sprzętu stomatologicznego, z użyciem najnowocześniejszych materiałów, a ponadto z zachowaniem personalnego podejścia do pacjenta. Natomiast zabiegi w klinice przeprowadzane są w luksusowych warunkach, z zachowaniem najwyższego komfortu pacjenta. Lekarze OliClinic proponują także najmłodszym pacjentom usługi stomatologiczne i ortodontyczne podczas bezstresowych wizyt, jak również postępują w taki sposób, aby zapewnić poprawę wyglądu oraz uśmiechu całej rodzinie także seniorom.

Medicadent

Prezentując wrocławskie kliniki świadczące usługi ortodontyczne nie sposób pominąć gabinetu dentystycznego Medicadent, który mieści się przy ulicy Toruńskiej (pl. Kromera) w śródmieściu Wrocławia. Lekarze pracujący w klinice zajmują się problematyką z zakresu stomatologii, ortodoncji (zarówno dzieci , pacjentów dorosłych, jak i osób starszych) oraz endodoncji. Natomiast głównym celem są usługi świadczone na najwyższym poziomie. Zespół gabinetu Medicadent tworzą : lek. stom. Anna Dudziak, która od 14 lat poświęca się leczeniu ortodontycznemu dzieci i młodzieży, korzystając z najnowszych rozwiązań; lek. stom. Michał Stankiewicz będący ekspertem z zakresu chirurgii stomatologicznej, zajmuje się także terapią przy użyciu implantów Straumann; lek. dent. Anna Olejnik, która zajmuje się leczeniem zachowawczym, endodontycznym oraz chirurgicznym; lek. dent. Patrycja Malina, która ciągle doskonali swoje umiejętności z zakresu leczenia endodontycznego (kanałowego) przy użyciu mikroskopu oraz stomatologii zachowawczej i protetyki; lek. stom. Beata Trzcielińska interesuje się głównie leczeniem pacjentów cierpiących na dentofobię, wspierając ich w trakcie leczenia zachowawczego (stomatologia estetyczna), endodontycznego z wykorzystaniem mikroskopu oraz protetycznego; lek. dent. Sylwia Dopierała specjalizuje się w stomatologii estetycznej, korzystając przy tym z technik w niewielkim stopniu inwazyjnych. W centrum stomatologicznym stosuje się najnowsze technologie, a lekarze mają do dyspozycji urządzenia najnowszej generacji, które ułatwiają diagnostykę oraz leczenie najtrudniejszych nawet przypadków. I tak, gabinet pochwalić się może najbardziej rozbudowanym modelem pantomografu Orthophos XG ready Ceph niemieckiej firmy Sirona, który pozwala wykonać najwyższej jakości zdjęcia używając do tego najniższej dawki promieniowania; wygodnym dla pacjentów skanerem pamięciowych płyt obrazowych VistaScan Mini, który w wyniku posiadanej czułości oraz inteligentnej technologii odczytu daje gwarancję użycia najmniejszej z możliwych dawek promieniowania; najnowocześniejszym mikroskopem SmartOPTIC dzięki któremu dentyści mają możliwość odnalezienia dodatkowych ujść kanałów oraz zlokalizowania ujść i kanałów bez powiększenia uznanych za niedrożne, jak też na opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej; lampą BEYOND, która pozwala na przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów przy użyciu żelu aktywowanego „zimnym światłem”, zabieg ten jest w pełni pozbawiony ryzyka dla pacjenta; nowoczesną kątnicą wykorzystującą technologię „Micro Chip” firmy NSK, dzięki której lekarz ma możliwość opracowania najbardziej zakrzywionych kanałów, minimalizując dzięki niej czas leczenia równocześnie poprawiając ostateczny wynik leczenia; Endometrem – Raypex 5 , który pomaga w sposób precyzyjny określać długość kanału zęba podczas leczenia endodontycznego (kanałowego); wewnątrzustną kamerę stomatologiczną MYRAY C-U2 HD, która optymalizuje wymianę informacji między lekarzem a pacjentem; urządzeniem B&L SuperEndo, które zapewnia szczelne wypełnienie kanałów na całej długości, za sprawą wprowadzenia do systemu kanałów uplastycznionej na ciepło gutaperki. W klinice Medicadent wszystkie zabiegi przeprowadzane są bardzo profesjonalnie w niedługim czasie, jak również w bardzo miłej atmosferze.